1) 5^-6*5^3/5^-5=

2) (7*10^-4) (1,4*10^2) =

3) 21^8*3^-6/7^7=

4) 7*10^3+5*10^2+8*10^-1=

5) 2,4*10^2/8*10^-1=

+2
Ответы (2)
  1. 5 июля, 18:58
    0
    1) (1/5^3*5^3) / 1/5^5=1/5^3*5^5=5^2=25

    2) 7*1/10^4*140=98/10^3=0.098

    3) 21^8*7^7*3^6

    4) 7000+500+0.8=7500.8

    5) 240/0.8=300
  2. 5 июля, 21:02
    0
    1) 5^-6*5^-3/5^-5=5^-8 2)