Чему равно n если 25^n+25^n+25^n+25^n+25^n=5^11

+2
Ответы (1)
  1. 25 июня, 01:03
    0
    5^2n+5^2n + ... + 5^2n=5^11

    Вынесем 5^2n за скобки

    5^2n (1+1+1+1+1) = 5^11

    5^2n * 5=5^11

    5^ (2n+1) = 5^11

    2n+1=11

    n=5

    Ответ:n=5