3

- + 0,8=

7

2

- * 0,5=

9

+3
Ответы (1)
  1. 3 января, 08:56
    0
    3/7 + 0.8 = 3/7. + 8/10 = 3/7 + 4/5 = (3*5 + 4*7) / 35 = 43/35 = 1 целая 8/35

    2/9 * 0.5 = 2/9 * 1/2 = 2 / (9*2) = 1/9