5^3.4*5^-1.8*5^-2.6 + (1/16) ^-0.25

+2
Ответы (1)
  1. 7 марта, 23:05
    0
    = 5^ (3,4 - 1,8-2,6) + 2 = 5^-1 + 2 = 1/5 + 2 = 2,2