Разложите на множетели

3m-6n

2n-4q

x (2) - 3xy

-mc-c

5 (2) + 5 (2)

4q (2) - 9b (2)

3c (3) = 3 cd (2)

+2
Ответы (1)
  1. 5 января, 17:46
    0
    3m-6n=3 (m-2n)

    2n-4q=2 (n-2q)

    x^2-3xy=x (x-3y)

    -mc-c=c (-m-1)

    5^2+5^2=5 (5+5)

    4q^2-9b^2 = (4q-9b) (4q+9b)

    3c^3=3cd^2; 3c^3-3cd^2=3c*c^2-2cd+d^2