100 * (-

2/8 * 7/8 + 0.025)

+5
Ответы (1)
  1. 28 мая, 03:33
    0
    100 * (2/8*7/8+0.025)

    1) 2/8*7/8=14/64=7/32 или 0,22

    2) 0,025+0,22=0,245

    3) 0,254*100=25,4

    Ответ: 25,4