3 (1,9 х - 2,4) = 5 (0,42 х - 0,96)

+1
Ответы (1)
  1. 20 июля, 10:08
    0
    3 (1,9-2,4) = 5 (0,42-0,96)

    5,7 х-7,2=2,1 х-4,8

    5,7 х-2,1 х=7,2-4,8

    3,6 х=2,4

    36 х=24

    х=2/3