1) у-6 / 2 = 4-х / 7 2) 3 х+1 / 3 = 4-х/7 3) х+5 / х-1 = х-6/х+2 4) у+3 / у+2 = 1-у/2-у

+2
Ответы (1)
  1. 15 августа, 18:28
    0
    2) 21 х+7=12-3

    21 х+3 х=12-7

    24 х=5

    Х=5/24

    3) х^2+2 х+5 х+10=х^2-х-6 х+6

    Х^2-х^2+2 х+5 х+10+х+6 х-6

    14 х=4

    Х=2/7