5 у-6 (0,3+у) + 7=4 (у-0,2) + 1,9

+2
Ответы (2)
  1. 24 февраля, 01:41
    0
    5y - 1,8-6y+7=4y - 0,8 + 1,9

    5 у-6 у-4 у=-0.8+1.9-7+1.8

    -5 у=-4.1

    у=0.82

    5*0,82-6 * (0,3+0,82) + 7=4 (0,82-0,2) + 1,9

    4,38=4,38
  2. 24 февраля, 01:46
    0
    5 у-6 (0,3+у) + 7=4 (у-0,2) + 1,9

    5 у-1,8-6 у+7=4 у-0,8+1,9

    5 у-6 у-4 у=-0,8+1,9-7+1,8

    -5 у=-4,1

    у=-41: (-5)

    у=0,82

    Ответ 0,82