27^ (3x-8/15) = 1/81

+5
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 07:47
    0
    3^3 * (3x-8/15) = 3^ (-4), 3^ (9x-8/5) = 3^ (-4), 9x-8/5=-4, 9x=-2,4, x=-4/15.