а) 2ab-3ba+5a-a; б) abc+bca+cab; в) xy-x=y-yx; г) xyz-yzx-xzy-zxy.

+5
Ответы (1)
  1. 4 декабря, 01:31
    0
    a) 2ab-3ba+5a-a=-ba+4a=a (-b+4) = - ab+4a

    б) abc+bca+cab=3abc

    в) xy-x=y-yx

    x (y-1) = y (1-x)

    г) xyz-yzx-xzy-zxy=-2xyz