а) 0,5y - 1 - (2y+4) = y б) - 8x + (4+3x) = 10-x в) 1.3x-2 - (3.3x+5) = 2x+1

+2
Ответы (1)
  1. 22 августа, 11:57
    0
    а) 0,5y - 1 - (2y+4) = y

    0.5 у - 1 - 2 у - 4 = у

    0,5 у - 2 у - у = 4+1

    -2,5 у = 5

    у = - 2

    б) - 8x + (4+3x) = 10-x

    -8 х + 4 + 3 х = 10 - х

    -8 х + 3 х + х = 10 - 4

    -4 х = 6

    х = - 1,5

    в) 1.3x-2 - (3.3x+5) = 2x+1

    1,3 х - 2 - 3,3 х - 5 = 2 х+1

    1,3 х-3,3 х - 2 х = 1 + 2 + 5

    -4 х = 8

    х = - 2