4 y^{2} + 5 y - 9 = 0

+3
Ответы (1)
  1. 17 июля, 16:07
    0
    4y²+5y-9=0

    D=5²-4*4 * (-9) = 25+144=169=13²

    x=-5 ±13/8

    x ₁=1

    x₂ = - 9/4