1) 5y+y² - (y+3) ²=

2) (x+3) (x-3) - x²+2x=0

+3
Ответы (1)
  1. 20 января, 11:36
    0
    1) 5 у+у² - (у²+6 у+9) = 5 у+у²-у²-6 у-9=-у-9

    2) х²-9-х²+2 х=

    -9+2 х=0

    2 х=9

    х=4,5