5^262 / (1/3) ^130 * 75^130

+4
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 09:27
    0
    5^262=1,349401*10^183

    (1/3) ^130=9,4240349*10^ (-63)

    75^130=5,727489*10^243

    1) (1,349401*10^183) / (9,4240349*10^ (-63)) = 1,431872*10^245

    2) (1,431872*10^245) / (5,727489*10^243) = 24,9999=25