40 / (5+√5) + 44 / (5+√3) - 4 / (√3-√5)

+5
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 17:09
    0
    40 / (5+√5) + 44 / (5+√3) - 4 / (√3-√5) =

    =40 (5 - √) / (5+√5) (5-√5) + 44 (5-√3) / (5+√3) (5-√3) - 4 (√3+√5) / (√3-√5) (√3+√5) =

    =40 (5-√5) / (25-5) + 44 (5-√3) / (25-3) - 4 (√3+√5) / (3-5) =

    =40 (5-√5) / 20+44 (5-√3) / 22-4 (√3+√5) / (-2) =

    =2 (5-√5) + 2 (5-√3) + 2 (√3+√5) = 10-2√5+10-2√3+2√3+2√5=20