2,85 - (7/15:1 13/15+5/8) =

+2
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 14:43
    0
    1) 7/15 : 1 13/15 = 7/15 х 15/28 = 1/4

    2) 1/4 + 5/8 = 2+5/8 = 7/8 = 0,875

    3) 2,85 + 0,875 = 3,725