1) 10^2-3^2

2) (10-3) ^2

3) - 5^2 - (-1) ^6

4) - 7^3 + (-2) ^3

5) 0,2*3^2-0,3*2^4

6) 8*0,5^3+25*0,2^2

+3
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 09:59
    0
    1) 100-9=91

    2) 49

    3) 25+1=26

    4) - 343-8=-351

    5) 0,2*9-0,3*16=1,8-4,8=-3

    6) 8*0,125+25*0,04=1+1=2