1) (5/9+1*1/10) * 24

2) (4/9-3*1/15) * 9

3) (2*3/4+2*1/5) * 16

4) (1*3/4+2*4/5) * 30

5) (2*1/4-1*3/19) * 19

+3
Ответы (1)
  1. 21 мая, 12:44
    0
    1) 5/9+1/10=50/90+9/90=59/90

    (59/90) * 24 = (59*24) / 90 = (59*4) / 15=236/15=15 11/15

    2) 4/9-3/15=20/45-9/45=11/45

    (11/45) * 9 = (11*9) / 45=11/5=2.2

    3) 3/2+2/5=15/10+4/10=19/10

    (19/10) * 16 = (19*16) / 10 = (19*8) / 5=152/5=30.4

    4) 3/4+8/5=15/20+32/20=47/20

    (47/20) * 30 = (47*30) / 20 = (47*3) / 2=141/2=70.5

    5) 1/2-3/19=19/38-6/38=16/38

    (16/38) * 19 = (16*19) / 38=16/2=8