Спростити вираз - (2x^3 y) ^2*3xy^4

+3
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 05:14
    0
    - (2^2*х^6*у^2) * 3 ху^4=-4*х^6 у^2*3 ху^4=

    -12 х^7 у^6