7^6*2^6/14^5*28^-1 + (2/16) ^3

+1
Ответы (1)
  1. 20 августа, 06:13
    0
    7^6*2^6 / 14^5 * 28^-1 + (2/16) ^3 =

    (7*2) ^6 / 14^5 * 1/28 + (1/8) ^3 =

    14^6 / 14^5 * 1/28 + 1/512 =

    14/28 + 1/512 =

    1/2 + 1/512 =

    (256 + 1) / 512 = 257/512 = 1/2 = 0.5