1) 2x+3 (x+y) = 11 2) 3 * (x+2y) - y=27

7 * (x+3y) - 6x=-59 4 * (x-y) - 3x=23

+2
Ответы (1)
  1. 18 июня, 21:00
    0
    2 х+3 х+3 у=11

    5 х+3 у=11

    х=1; у=2

    3 (х+2 у) - у=27

    3 х+6 у-у=27

    3 х+5 у=27

    у=3

    х=4

    7 (х+3 у) - 6 х=-59

    х+21 у=-59

    у=-2

    х=-17

    4 (х-у) - 3 х=23

    х-4 у=23

    у=-5

    х=3