26+5y - 0.5y^2 = 2.5y^2 + 26

+5
Ответы (1)
  1. 1 июля, 01:33
    0
    26+5 у-0,5 у2=2,5 у2+26

    -3 у2+5 у=0

    3 у2-5 у=0

    у (3 у-5) = 0

    у=0 или 3 у-5=0

    у=5/3

    ответ. у1=0 у2=5/3