0.2 (5y-2) = 0.3 (2y-1) - 0.9

+5
Ответы (1)
  1. 22 ноября, 17:14
    0
    Y - 0,4 = 0,6y - 0,3 - 0,9

    y (1 - 0,6) = - 0,3 - 0,9

    0,4y = - 0,8

    y = - 0,8 / 0,4 = - 2