5 (8y-1) - 7 (4y+1) + 8 (7-4y) = 19

+2
Ответы (1)
  1. 23 августа, 07:26
    0
    5 (8y-1) - 7 (4y+1) + 8 (7-4y) = 19

    5*8 у + 5 * (-1) - 7*4 у-7 * 1 + 8*7 + 8 * (-4 у) = 19

    40 у - 5 - 28 у-7+56-32 у = 19

    40 у - 28 у-32 у=19 + 5+7-56

    -20 у = - 25

    20 у = 25

    4 у=5

    у=5/4

    у=1,25