разложите на множители многочлен:

а) 9 х^2 + 6xy + y^2 - z^2

б) 16a - 16b - a^3 + a^2b

+1
Ответы (1)
  1. 26 июля, 14:05
    0
    а) 9 х² + 6xy + y² - z² = (3 х + y) ² - z² = (3 х + y - z) (3 х + y + z)

    б) 16a - 16b - a³ + a²b = 16 (a - b) - a² (a - b) = (a - b) (16 - a²) = (a - b) (4 - a) (4 + a)