упростить вырожение 2a (a в 2 степ.) + 2ab+3b (b в 2 степ.) - a (в 2 степ.) - 2b (b в 2 степ.)

+4
Ответы (2)
  1. 5 ноября, 02:20
    0
    группируем: (2 а в квадрате-а в квадрате) + 2 аb + (3b в квадрате-2b в квадрате) = а в квадрате+2 аb+b в квадрате = (а+b) в квадрате.
  2. 5 ноября, 03:10
    0
    2 а^2+2ab+3b^2-a^2-2b^2 = (приводим подобные) a^2+2ab+b^2 = (a+b) ^2