2 1y/6 - (7x - 1 3y/4) + 2 1 x/5

+5
Ответы (1)
  1. 3 марта, 19:01
    0
    2 1/6 у - (7 х - 1 3/4 у) + 2 1/5 х =

    13/6 у - 7 х + 7/4 у + 2 1/5 х =

    13/6 у + 7/4 у - 7 х + 2 1/5 х =

    26/12 у + 21/12 у - 4 4/5 х =

    47/12 у - 4 4/5 х =

    3 11/12 у - 4 4/5 х