Как решить? х^2=2x-1

+1
Ответы (2)
  1. 11 сентября, 05:06
    0
    X^2=2x-1

    x^2-2x+1=0

    За теоремой виета:

    {х1+х2=2

    {х1*х2=1

    Х1=1; Х2=1;

    Ответ: х=1
  2. 11 сентября, 06:57
    0
    x^2 = 2x - 1

    x^2 - 2x + 1 = 0

    (x - 1) ^2 = 0

    x = 1

    Ответ: 1