1) 75-3,75; 2) 0,48*25; 3) 2/3-2; 4) 4/7:8 5) 5 1/2*2/11 6) 1 1/7:1/14 7) - 18: (-4,5) ; 8

+2
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 04:50
    0
    1) 75 - 3,75 = 71,25

    2) 0,48 * 25 = 12

    3) 2/3 - 2 = - (2 - 2/3) = - (1 3/3 - 2/3) = - 1 целая 1/3

    4) 4/7 : 8 = 4/7 * 1/8 = (1*1) / (7*2) = 1/14

    5) 5 1/2 * 2/11 = 11/2 * 2/11 = (1*1) / (1*1) = 1

    6) 1 1/7 : 1/14 = 8/7 * 14 = 8 * 2 = 16

    7) - 18 : (-4,5) = 4