3 1/4 + 3 1/8 * (3,22: 0,4 - 1,375*8,4)

+3
Ответы (1)
  1. 4 августа, 20:59
    0
    1) 3,22:0.4=8.05

    2) 1.375*8.4=11.55

    3) 8.05-11.55=-3.5

    4) 3 1/8 * (-3.5) = 25/8 * (-35/10) = 25/8 * (-7/2) = - 175/16=-1015/16

    5) 3 1/4-10 15/16=-7 11/16