1.2 (3*+5) = 2 (2,4*-3,6)

+2
Ответы (1)
  1. 9 октября, 14:41
    0
    3,6x + 6 = 4,8x - 7,2

    3,6x - 4,8x = - 7,2 - 6

    -1,2 = - 13,2

    x = - 13,2 : - 1,2

    x = 11