Решите неравенство 7-3 х-4 х^>0

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 07:18
    0
    7-3 х-4 х²>0

    4x²+3x-7<0

    D=9+4*4*7=121

    x₁ = (-3-11) / 8=-1.75

    x₂ = (-3+11) / 8=1

    4 (x+1.75) (x-1) <0

    x∈ (-1.75; 1)