4,2*7,3^2-4.2*2.7^2/2.1*6.4^2-2.1*3.6^2

+3
Ответы (1)
  1. 19 ноября, 05:59
    0
    4,2*7,3²-4.2*2.7² / 2.1*6.4²-2.1*3.6²=

    4,2 (7,3²-2.7²) / 2,1 (6.4²-3.6²) =

    4,2 (7,3-2.7) (7,3+2.7) / 2,1 (6.4-3.6) (6.4+3.6) =

    2*4,6*10 / 2,8*10 = 4,6/1,4=46/14=23/7=3.2/7