4 (с-3) * 2 (с+3) - 3 (с+4) (4-с) * 2=

+4
Ответы (1)
  1. 7 июня, 07:34
    0
    4 (с - 3) * 2 (с + 3) - 3 (с + 4) (4 - с) * 2 = 8 (с² - 9) + 6 (с² - 16) = 8 с² - 72 + 6 с² - 96 = 14 с² - 168 = 14 (с² - 12)

    (у-2) (у+3) - (у-1) * 2 + (5-у) (у+5) = у² + 3 у - 2 у - 6 - 2 у + 2 + 5 у + 25 - у² - 5 у = - у + 21 = 21 - у

    0,6m (2m-1) (2m+1) - 0,8 (3-5m) * 2+0,4 (6+7m) = 2,4m³ + 1,2m² - 1,2m² - 0,6m - 4,8 + 8m + 2,4 + 2,8m = 2,4m³ + 10,2m - 2,4