0,4+8 (5-0,8*5/8) - 5:2 1/2

(1 7/8 * 8 - (8,9 - 2,6 : 2/3)) * 34 2/5

+3
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 09:17
    0
    1) 0,8*5/8=1/2

    2) 5-1/2=9/2

    3) 5:5/2=2

    4) 0,4+1/2=0,4+0,5=0,9

    5) 0,9-2=9/10-2/1=9/10-5/10=0,4