Решить уравнения!

3/7 х+2/5=3/5 (5/7 х+2/3)

7 х-3/6=1-2 х+4/3

27 у (5 у-3) + 2 у+9 у (15 у-7) + 6,4

+3
Ответы (1)
  1. 24 октября, 04:35
    0
    1) 15+14x/35x=3/5 (15+4x/21x)

    15+14x/35x=15+14x/35x

    15+14x=15+14x

    2) 42x-3=3-6x+4

    48x=10

    *=5/24