Решите уравнение (x-10) (2) в квадрате + (x+6) (2) в квадрате = 2x (2)

+5
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 00:44
    0
    (x-10) ˇ2 + (x+6) ˇ2=2xˇ2

    xˇ2-20x+100+xˇ2+12x+36=2xˇ2

    -8x+136=0

    8x-136=0

    8x=136

    x=17