1)

2) (√98-√50) ·√8

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 20:30
    0
    1. x< - 2,4

    -24 - 10x = x^2

    x^2 + 10x + 24 = 0

    По теореме Виета

    x1 = - 6

    x2 = - 4

    2. sqrt (98) * sqrt (8) - sqrt (50) * sqrt (8) = sqrt (98*8) - sqrt (50*8) = 28 - 20 = 8