3,5y+0,8=5,5 y - (1,2y+0,8) - 2,4

+5
Ответы (1)
  1. 24 августа, 18:37
    0
    3,5y+0,8=5,5 y - (1,2y+0,8) - 2,4

    3,5 у+0,8=5,5 у-1,2 у-0,8-2,4

    5,5 у-1,2 у-3,5 у=0,8+2,4+0,8

    0.8 у = 4

    у = 5