0,1 * (-10) 4+5 * (-10) 3+33

+3
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 19:53
    0
    0,1 * (- 10) ^4 + 5 * (-10) ^3 + 33 =

    = 10^ (-1) * 10^4 - 5 * 10^3 + 33 =

    = 10^3 - 5*10^3 + 33 =

    = - 4*10^3 + 33 = - 3967