Разложите многочлен на множители:

а) 6ax^2-12ax^2

б) a^3-4a

+2
Ответы (2)
  1. 1 октября, 10:58
    0
    Выносим за скобки 6ax^2 (1-2) = - 6ax^2
  2. 1 октября, 11:34
    0
    а) 6ax^2-12ax^2 = 6 ах (х-2 х)

    б) a^3-4a = а (а^2-4) = а (а-2) (а+2)