0,4 х (5+3 х) + 0,6 = 0,2 х (6 х - 3)

+2
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 23:38
    0
    0,4x (5+3x) + 0,6=0,2x (6x-3)

    2x+1,2x²+0,6=1,2x²-0,6x

    2x+0,6x=-0,6

    2,6x=-0,6

    x=-3/13