A) 5/6+3/8=

б) 5/9-5/12=

в) 7/12-7/20=

г) 5/42+10/63=

д) 5/24+7/60=

е) 3/4*5/7=

ж) 1/8*3*4=

+1
Ответы (1)
  1. 28 июня, 21:44
    0
    5/6+3/8=20/24+9/24=29/24=1 5/24

    5/9-5/12=29/36-15/36=14/36

    7/12-7/20=35/60-21/60=14/60

    5/42+10/63=15/126+20/126=35/126

    5/24 + 7/60=25/120+14/120=39/120

    3/4*5/7=15/28

    1/8*12=1/8*12/1=12/8