1/3+5/6

3/7-2/9

7/16*8/35

+2
Ответы (1)
  1. 20 июня, 18:30
    0
    1/3 + 5/6 = 2/6 + 5/6 = 7/6

    3/7 - 2/9 = 27/63 - 14/63 = 13/63

    7/16*8/35 = 1/2 * 1/5 = 1/10