X (X-3) - (x+2) (X+1) = 10

+1
Ответы (2)
  1. 15 марта, 01:54
    0
    X (x-3) - (x+2) (x+1) = 10

    x^2-3x - (x^2+x+2x+2) = 10

    x^2-3x-x^2-x-2x-2-10=0

    -6x-12=0

    -6x=12

    -x=2

    x=-2
  2. 15 марта, 05:04
    0
    Х (в квадрате) - 3 х-х (в квадрате) - х-2 х-2=10

    х (в квадрате) и - х (в квадрате) сокращается отсается

    -3 х-х-2 х-2=10

    -6 х-2=10

    -6 х=12

    х=-2