2) a₈ = - 64; a₁₀ = - 50

+3
Ответы (1)
  1. 1 июня, 02:46
    0
    1) √135 + 10√0,6 = √9*15 + √ (100*0,6) = 3√15 + √4*15 =

    3√15 + 2√15 = 5√15.

    2) a₈ = - 64; a₁₀ = - 50.

    a₉ = (a₈ + a₁₀) / 2 = ((-64) + (-50)) / 2 = - 57