Разложите на множители:

А) 3 х³у³ + 3 х² - 6 ху²;

Б) 2 а+а² - b²-2b.

+3
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 22:43
    0
    А) 3 х (х²у³+х-2 у²)

    Б) (2a-2b) + (а² - b²) = 2 (a-b) + (a-b) (a+b) = (a-b) (2 (a+b))