14 (2y-3) - 5 (y+4) = 2 (3y+5) + 5y

+3
Ответы (1)
  1. 18 марта, 02:25
    0
    28 у - 42 - 5 у - 20 = 6 у + 10 + 5 у

    28 у-5 у-5 у - 6 у = 42+20 + 10

    12 у = 72

    х = 72 : 12

    х = 6