Sina-cos=p, вычислиье sin2a

+5
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 18:13
    0
    Задача в уме решается (sina-cosa) ^2=p^2 sin^2a+cos^2a-2sinacosa=p^2 1-sin2a=p^2 sin2a=1-p^2